Kişisel Alanlar

Merkezdeki benlik noktasının önemi ile açılan, dairesel formuyla ruhsal döngüyü harekete geçirerek sağaltımı başlatan,kişisel büyüme yolunda yaşanan tanımsız duyguları kelimelerle kısıtlamak yerine mükemmellik duvarını aşarak, içten , doğal akış halindeki ritmlerle duyguları çizgisel konuşturma sanatıdır Mandala.

Luna N. Tülay Okan Devam et...

ÖZ-NE

2003 Mersin Devlet Resim Heykel Galerisi “Modern Sanatta Değişen Gerçeklik Olgusu” Master tezli sunum sergisi.

GELİNCİK TEKERRÜRLERİ

Tarihe damgasını vurmuş mevsimlere ait bilgilerin de değişliyor olması apayrı yakıyor insanın içini…Artık mevsimsiz açıyor gelincikler…

UÇ-MA

Uç, uçma, uçmak?

AİDİYET

Zamanı iki kere mıhlayarak, boşluğa,havaya gölge düşürerek hayata, herbirimizin yaşam aralığına işaret eden, herkesin hayatında durup kendi öz”üne baktığı sürece işaret eden 4. Kişisel sergisidir. Adana Girunti sanat galerisi 2008.

KELEBEK ETKİSİ

8 Haziran 2015 İstanbul Müze Art Galeri “Gezi” olaylarına denk gelen denkliği manası ile…

Şu an Göğe Bak-ma Durağında

2012 Mersin Görsel Sanatlar Galerisi Göğe, Toprağa,Suya, Ateşe tekrar bakış. Göklerdeki buluşma noktalarına, An duraklarına en güzel anlatımlarına, çağıran Turgut Uyar’a saygıyla.

Bahar İmgeleri

2017 Adana Korart Galeri

Seyir Defterim

Seyir Defterim sergisi ziyaretçilerini Luna Tülay’ın hayatına yolculuğa çıkarıyor. Bir sanat eğitmeni de olan Okan, eğitime herkesten farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Röportajın devamı,

Hakkında

Mersin doğumlu sanatçı;

1995 yılında, ME.Ünv.Güzel Sanatlar Fakültesini birincilikle kazandı. 2000 yılında “G.S.F. Resim Ana Sanat Dalında Üniversite üçüncülüğü İle Lisans diplomasını aldı.

2003’te ME. Ü Güz. San. Fak. Resim Ana Sanat Dalı Master Programını “Modern Sanatta Değişen Gerçeklik” adlı tezi ile tamamladı.

Öğrencilik yıllarında Marmara Ünv. Uluslararası Öğrenci Trialinde kapsamında “Bireyin Estetik Eğitimi” başlıklı afiş bildirisinde sunduğu ve inandığı eğitim sistemini 2003 -2017 yılları arasında TAC(Tarsus Amerikan Koleji) de uygulama-geliştirme imkânı buldu.

2014- İstanbul VKV Koç Özel Lisesinde Uluslararası 18. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumunda “Sanat eğitiminde kuram, konsept ve atölye uygulamaları üçlüsünün bütünlüğü üzerine” uygulamalar örnek programına TAC(Tarsus Amerikan Koleji) ile başlayarak sunmuş ve günümüze kadar TED Lefkoşa (Türk Eğitim Derneği) ESK (English School of Kyrenıa) gibi okullarda bu temel yaklaşımı benimsedi.

2007- Tophane-i Amire, İstanbul - “1930’lardan Günümüze Seramik Sanatından Seçme Eserler” Sergisi “Geleceğimiz” locasına “Metamorfoz ” adlı işleri yapan 10 öğrencisi ile davet edildi.

2011 -2017 yılları arasında TAC de yürüttüğü “The Duke Of Edinburgh Awards” programı kapsamında üstlendiği Ödül Liderliği, Süpervisor ve Ödül Koordinatörlüğü süresinde öğrencileri ile birçok Ulusal ve Uluslararası projede yer aldı.

"öz-ne"2003 Mersin, "uç-ma"2004 Adana, "gelincik tekkerürleri" 2006 Mersin, "aidiyet" 2008 Adana, "Kelebek Etkisi" 2012 ,"Şu an Göğe Bak-ma Durağında" 2012, " Bahar İmgeleri" 2017 ve "Retrospektif-Seyir Defterim" olmak üzere 8 kişisel sergi açtı.

Intro image

Sanatın meditatif yapısını anlatabilmek üzere, Altın Oran, Mandala Art, renklerin, sesin, nefesin, sembollerin kullanımı üzerine Lefkoşadaki özel atölyesinde kişisel üretimlerini ve eğitimlerini vermektedir.

Özellikle Sanat Üretim alanlarına ilgi duyan, yeteneklerini hangi kanalize edebilecekleri alanları araştıranların “ İkigaimi nasıl bulurum ” sorularına cevap bulmalarında kılavuz olabilmeyi seçmiştir.

Intro image

On yılı aşkın bir süredir spritüel konularda aldığı Kişisel Gelişim Eğitimlerinin de eklendiği bakış açılarıyla “Sanat ile an’ da kalma”, Doğa bütünlüğü içindeki bilginin okunması ve aktarımını hedefleyen Chi Art eğitimlerine yoğunlaştı. Devamı...

Image

Eserlerini NFT platformunda da sergileyen sanatçı, sanat ile teknolojinin birlikteliğinde de uyumluluğu takip edenlerdir. Buradan inceleyebilirsiniz.

İletişim

Öneri ve merak ettikleriniz hakkında mail gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesaplarından takip edebilirsiniz.

linkedin facebook instagram